Informacja dla Pacjenta
Usługi
KONSULTACJA ORTOPEDYCZNA
-
Kontrola po urazach
-
Kontrola po leczeniu operacyjnym
-
Diagnostyka dolegliwości bólowych
-
Kwalifikacja do zabiegu operacyjnego
Na wizytę należy przynieść ze sobą aktualne wyniki badań (rtg, usg, rezonans magnetyczny) oraz wypisy lub wyniki poprzednich konsultacji
USG NARZĄDU RUCHU
USG wykorzystuję do diagnostyki schorzeń oraz dolegliwości bólowych narządu ruchu. Wykonuję USG stawu barkowego, łokciowego, biodrowego, kolanowego, skokowego, USG mięśni i ścięgien.
Iniekcje dostawowe również wykonuję pod kontrolą USG. Dzięki temu lek zawsze podawany jest w konkretne miejsce. Chroni to pacjenta przed przykrymi oraz bolesnymi powikłaniami.
KWALIFIKACJA I LECZENIE OPERACYJNE
Kwalifikuję i przeprowadzam zabiegi operacyjne w zakresie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Przeprowadzam zabiegi w ramach NFZ w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku.
Rodzaje zabiegów operacyjnych:
-
chirurgia stopy i stawu skokowego: korekcja deformacji stóp, operacje korekcyjne paluchów koślawych, palucha sztywnego, leczenie niestabilności stawu skokowego, zerwania ścięgna Achillesa
-
chirurgia ręki: zespół cieśni kanału nadgarstka, palec zatrzaskujący, gangliony choroba Dupuytrena
-
endoprotezoplastyka stawów biodrowych
-
leczenie operacyjne złamań
PROCEDURY ZABIEGOWE
Blokady dostawowe
Zmiany opatrunków
Usunięcie szwów
Punkcje stawów
Zakładanie opatrunków gipsowych
Wykonuję procedury zabiegowe związane z opieką pooperacyjną, pourazową oraz procedury wykonywane w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych w zakresie stawów, ścięgien i mięśni.
INIEKCJE STERYDOWE
Iniekcje dostawowe lub okołostawowe
Iniekcja sterydowa, czyli inaczej blokada stawu stosowana jest w celu zmniejszenia miejscowego stanu zapalnego oraz bólu. Stosowana w chorobach reumatycznych, tendinopatiach, osteoartrozie i wielu innych ostrych i przewlekłych stanach zapalnych. Zabieg wykonywany jest pod kontrolą USG.
INIEKCJE KWASU HIALURONOWEGO
Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem mazi stawowej i jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania stawów. Jest odpowiedzialny za elastyczność, odpowiednie „smarowanie” i „amortyzację”, a także odżywianie stawu.
-
Kwas hialuronowy podany u osób młodych, które mają dolegliwości bólowe stawów, ma działanie odżywcze na chrząstkę oraz znacząco poprawia mechanikę płynu stawowego. W rezultacie pacjenci obserwują zmniejszenie dolegliwości bólowych co pozwala wrócić do aktywnego trybu życia.
-
U starszych pacjentów chorujących na chorobę zwyrodnieniową stawów preparaty kwasu hialuronowego znacząco zmniejszają ból oraz poprawiają zakres ruchomości w stawie, w rezultacie ułatwiają bezbolesne poruszanie się.
INIEKCJA OSOCZA BOGATOPŁYTKOWEGO PRP
Osocze bogatopłytkowe (Platelet Rich Plasma, PRP) jest koncentratem autologicznych płytek krwi w niewielkiej ilości osocza. Autologicznych czyli pochodzących z krwi pacjenta. Czynniki wzrostu obecne w osoczu bogatopłytkowym przyspieszają regenerację uszkodzonych tkanek, mięśni, ścięgien, stawów oraz kości. Osocze bogatopłytkowe jest ponadto świetnym zabiegiem profilaktycznym. Za jego pomocą możemy bowiem chronić stawy przed postępującym zwyrodnieniem i opóźnić zachodzące w nich procesy starzenia.
Ponieważ osocze bogatopłytkowe pochodzi z krwi pacjenta, preparat ten jest dobrze tolerowany przez organizm, a jego podanie nie wiąże się ze zwiększonym ryzykiem powikłań, np. reakcją alergiczną.
Wskazania do zastosowania terapii osoczem bogatopłytkowym:
-
tendinopatie: łokieć tenisisty, łokieć golfisty
-
ostrogi piętowe
-
kolano skoczka, kolano biegacza
-
uszkodzenia ścięgien i mięśni
-
zwyrodnienie ścięgna Achillesa
-
wczesne zmiany zwyrodnieniowe
-
urazy i zmiany przeciążeniowe
-
urazy ścięgien, mięśni, stawów
-
w złamaniach i braku zrostu po złamaniach (tzw. stawy rzekome)
-
w celu przyspieszenia procesu gojenia się tkanek miękkich
-
tendinopatie stożka rotatorów barku
ORTHOKINE
Terapia Orthokine jest jednym ze sposobów leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów oraz stanów zapalnych. Stosowana jest także w celu wspomagania leczenia po zabiegu operacyjnym, prewencji dolegliwości bólowych, a także w profilaktyce artrozy stawów.
WSKAZANIA:
-
U sportowców po urazach (stawów, mięśni, ścięgien)
-
Tendinopatie, przewlekłe bóle ścięgien i mięśni
-
Bóle stawów – choroba zwyrodnieniowa stawów (biodrowego, kolanowego)
-
Po artroskopii stawu kolanowego jako leczenie wspomagające